Skocz do zawartości

Internet Cyfrowy Polsat


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Longhorn,

Recommended Posts

Witam!

Posiadam internet w cyfrowym Polsacie przez modem ZTE MF 669 jest wpięty w router MR 3220 zazwyczaj mam zasięg UMTS ok. -70/-60dB pokazywany na aplikacji Polsatu jak wpiąłem go w router sygnał jest ok 65% czasami do 80%, modem jest skierowany na wprost anteny, którą mam w linii prostej ok 750 m i jest normalnie widoczna niczym nie zasłonięta. Na BTS sprawdziłem jest to antena LTE 1800 Mobyland oraz Plusa GSM 900 w nie jest skierowany modem i jest tak, że czasami mam neta 1 mega a jest nawet 6 mega lecz nie jest stabilny skacze i moje pytanie czy jak bym zakupił antenę np. na stojaku z 2 cewkami o wysokości ok 50cm co niby daje zysk 9-11 dB( co podobno nie jest prawdą) i jak bym ją wywalił na okno czy by coś dało. Zaznaczam , że jeszcze mam 2 nadajnik w przeciwnym pokoju też ok 650-750m ale on jest zasłonięty wysokim drzewem i budynkiem, że nawet jak bym wszedł na dach to jest dużo większe ( mieszkam na 2 piętrze starej kamienicy). Tylko, że ten nadajnik to już PLUS UMTS 2100. Nie chciałbym się ładować w koszty i kupować panelówki choć i tam miałbym taniej bo mamy to na hurtowni ale to zawsze koszty.
Antena http://allegro.pl/antena-zte-huawei-11dbi-ts9-umts-hsdpa-3g-4g-lte-i3421568308.html

Link do mapy poglądowej http://imageshack.us/photo/my-images/844/o7ar.jpg/

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A zasięg się waha czy jest stały? Jeśli zasięg jest const a tylko szybkość jest różna, to podejrzewam przyczynę operatora - w chwilach obciążenia występują spadki prędkości i przy takiej odległości dodatkowa antenka (a na pewno nie badylek z allegro "11dBi") na niewiele się zda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sygnał jak podłącze do kompa to mam stabilny 1 kreski brakuje niby do full średnio -75dB i mam HSPA+ i jak połącze to zmienia na UMTS czasami wskoczy na HSPA+ jak do routera to średnio 60-70%. Wczoraj np. zapakowałem kartę do Galaxy S2 i podjechałem pod samą antenę prawie może byłem z max 50m od niej i na programie od speedtest.net w andro miałem 4mb wróciłem do domu i podłączyłem pod router to miałem jakieś parę minut 6.6 mega a około 11-12 w nocy pobierałem klika plików gdzie są witaminki do gier to było 1 mega na na kolejnym pliku z 3 a na ostatnim 5 mega. Na samym początku było dość stabilne te 5 mega a teraz coś pajacuje na modemie E173-u2 tak samo, z pingiem również z 40 a nawet coś koło 100.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

speedtest.net, speedtest.pl, speedtest TP na utorrent wczoraj z ciekawości testowałem bo nie ściągam tutaj i specjalnie pobrałem to było na Grecji chyba z 2mb w moim domu mam netie po kablu to mam te 16 mega.

 

Zawiajm się na chatę bo 14 i kończyć trzeba pracę :D

A ostatnio chciałem pobrać z p2m programem mailshare bo miałem koniec okresu rozliczeniowego i zostało by im za free 1,5GB to też tak było od 1 do 6 mega skakało.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...