Skocz do zawartości

Router & Drukarka - Jak przypisać stałe IP


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DJVahn,

Recommended Posts

Witam. Posiadam Router: TP-Link W8901G oraz drukarkę: Canon LBP3460

Mam ją podłączoną na LANie do routera, i problem jest następujący:
Drukarka działa, lecz po jej wyłączeniu i ponownym włączeniu zmienia sobie adres IP i trzeba ją ciągle dodawać w komputerze. Chciałbym przypisać stałe IP tylko właśnie tej drukarce i chciałbym prosić Was o pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

masz 2 opcje:

- zmienić w ustawieniach drukarki adres z DHCP na statyczny wpis -> patrz intrukcja obsługi drukarki

- w ustawieniach routera przypisać stały adres IP do MAC adresu drukarki -> DHCP > DHCP Clients List

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

hmm

zobacz, może pod current pool summary coś jest

ewentualnie pod Advanced setup albo Acces managment

 

IP drukarki zazwyczaj można zmienić poprzez oprogramowanie albo w panelu drukarki [używając przycisków na drukarce]

w Twoim przypadku albo NetSpot Device Installer albo z poziomu panelu: Settings > Interfejs > Sieć > Ustawienia TCP/IP i tam ustawiasz Tryb IP na ręcznie, Protokół > DHCP > Wyłącz i w ustawieniach IP wpisujesz dane sieci i stałe IP drukarki

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przejrzałem manuale i jakoś właśnie nie znalazłem opcji odpowiedzialnej za rezerwację IP po numerach MAC http://darkwarez.pl/forum/images/smiles/sad.gif Widocznie takiej funkcji ten soft nie ma. A nowszych aktualizacji nie posiada router.

Lecz rozwiązałem już problem w następujący sposób (może sie komuś jeszcze w przyszłości przyda): Poczekajcie aż drukarka dostanie swoje ip. Wtedy wejdźcie na jej adres ip przez przeglądarkę i w niej ustawcie na sztywno ip byle by było z puli tego co przydziela router (jakieś wysokie typu 192.168.1.50) bo na pewno łapie po DHCP a nie ustawicie tego w routerze W8901G w wersji V1 gdyż opcji odpowiadającej za to nie ma.

Temat do zamknięcia.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...