Skocz do zawartości

Router do szybkiego internetu ~ 200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez erystr,

Recommended Posts

Witam!
Potrzebuję pomocy przy wyborze router'a do nowego mieszkania (powierzchnia <50m), przy czym dobry zasięg ma być w tym samym pokoju, co router. Reszta pomieszczeń nie jest aż tak istotna.
Zamierzam podpisać umowę z WTVK, która oferuje internet: D: do 300Mb/s, U: do 150Mb/s za mniej niż 50 zł, czyli... raczej się opłaca. Z tego co wiem, to potrafi wycisnąć te 150Mb/s w rzeczywistości.
Tak więc router powinien podołać takiej prędkości po WiFi i najlepiej, aby nie kosztował więcej jak 200zł. Jeżeli jest to niemożliwe, to prosiłbym o podanie przykładu router'a, który sobie poradzi oraz najlepszego router'a do tych 200zł + prędkość, jaką uda się na nim uzyskać. 

Karta jaką posiadam w PC to TP-Link TP-WL822N (jeżeli ta informacja jest jakoś przydatna).
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam,
Karol.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Musi to być router zgigabitowym wanem i najlepiej też lanami. Moje propozycje to Tp-link TL-WDR3600 (jeżeli masz też dwuzakresowe urządzenia - 5ghz i 2,4ghz) lub TL-WR1043ND (jednozakresowy). Pamiętaj też o tym że musisz mieć najlepszy zasięg wifi by pracowało z prędkością 300Mb czyli taką jaka prędkość internetu od dostawcy (swoją drogą idealny wybór - korzystałem weekendowo przez 2 lata z niego dzięki sąsiadkom i nigdy nie miałem problemów). Najlepiej byłoby połączyć router z pc przez lan (o ile mobo ma kartę gigabitową) ale to twój wybór.

PS. Taka mała ciekawostka - jest jeszcze router z gigabitowym wanem i lanami a także wifi 300Mb tyle że wifi ma moc 30dbi (w europie max dozwolone prawnie to 20dbi więc by mieć 30dbi trzeba ustawić region na afrykę w ustawieniach wifi) więc teoretycznie łapałbyś internet nie tylko w mieszkaniu ale przy "dobrych wiatrach" nawet 2,6km od routera ;) Ten router to Sapido RB-1733 ;) To samo ma Airlive High Power Router N.Power (1Watt) tyle że wifi jest tylko 150Mb ;)

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez erystr
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...