Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Ogłoszenie: Regulamin wewnętrzny działu Notebooki, netbooki i palmtopy


Napisane przez jacekgothic


jacekgothic
  • Maniak

  • 16485 postów

Regulamin wewnętrzny działu Notebooki, netbooki i palmtopy


Ten zbiór wytycznych, jest zarazem regulaminem wewnętrznym działu Notebooki, netbooki i palmtopy.
Powstały w związku z dbałością o wysokie standardy tego miejsca.
Ma na celu dopilnowanie kompetencji porad, przejrzystości wypowiedzi, ochronę laików przed błędnymi informacjami, a także wprowadzenie porządku w kwestii zdublowanych i niepotrzebnie powtarzanych, czy też źle nazwanych i opisanych tematów, oraz dopilnowanie porządku wewnątrz prowadzonych tematów.


Niedostosowanie się do poniższych wytycznych, będzie karane zgodnie z obowiązującym Regulaminem Forum benchmark.pl.


I. Fachowość porad
W tym dziale udziela się pomocy w rozdysponowaniu czyichś pieniędzy, konieczne jest więc pilnowanie fachowości, kompetencji porad. To nie jest konkurs na najlepszy zestaw.

 

! Złe doradzanie, braki merytoryczne, usilne obstawanie za błędnym przekonaniem, kłótnie, niedbalstwo, oraz wypowiedzi działające na szkodę autora tematu będą karane.

 

II. Argumentacja
W ramach pilnowania jakości porad, ważna jest argumentacja swoich wypowiedzi - podparta np. doświadczeniem, wyjaśnieniem, opisem, czy też testem.

 

! Braki takich opisów, posty zawierające zdawkowe i krótkie wypowiedzi, bądź same listy linków do podzespołów są zabronione i będą usuwane, a w stosownych przypadkach karane.

III. Forma wypowiedzi
Należy formułować swoje porady tak, aby jednym postem rozwiązać możliwie wszystkie wątpliwości autora tematu. Wypowiedź ma być pełna, kompletna i bogata w wyjaśnienia, tak aby laik szukający pomocy wszystko zrozumiał.
Pytania o detale, bądź ważne informacje pominięte przez autora tematu są wskazane, jeszcze przed udzielaniem porad - aby mieć pełny obraz potrzeb/problemu w którym doradzamy i móc im zaradzić w sposób kompetentny.

 

! Zabronione jest udzielanie częściowych wypowiedzi z premedytacją, zwłaszcza jeżeli ma to na celu nabicie postów bądź chęć zdobycia większej ilości punktów reputacji. Zabronione jest również nagminne upominanie o stosowaniu się do wzoru przez autora tematu (jeden taki post lub zgłoszenie tematu wystarczy)

 

! Zabronione jest również powielanie propozycji zestawów bez wyraźnych zmian.
W takim przypadku należy opisać, co i dlaczego zmieniłoby się w aktualnie najbardziej trafnym wyborem aby lepiej spełniało założenia tematu.


Dozwolone jest dodanie własnej propozycji, jeżeli ta jest wyraźnie inna i opis zmian byłby zbyt długi i skomplikowany.


! Zabrania się prowadzenia zbędnych dyskusji i odchodzenia od tematu. Jedynie rozmowy z których można coś wywnioskować nie będą uznawane jako spam.

 

Obowiązki i przywileje autora tematu

  • Przez założeniem tematu, należy bezwzględnie przeczytać tematy ściśle związane z problemem/pytaniem.

Istnieje duża szansa, że odpowiedź na większość pytań już się tam odnajdzie.

  • Przystępując do założenia własnego tematu, należy go poprawnie nazwać i dogłębnie opisać potrzeby/problem. Warto zastosować się również do podanego poniżej wzoru, aby ułatwić zadanie doradcom.

Bez tego nie można liczyć na fachową pomoc w temacie!

 

Tematy błędnie nazwane bądź niekompletnie opisane mają ogromną szansę na kasację.
Proszę szanować swój i nasz czas i przykładać się do zakładania tematu w poprawny sposób.

Więcej informacji tutaj: Jak poprawnie założyć nowy temat - wzór.

  • Autor tematu ma prawo prosić o argumentację każdej porady, jeżeli uzna to za potrzebne, można też poprosić o opinię jednego z naszych Ekspertów. -Zestawienie Ekspertów-.
  • Po otrzymaniu poszukiwanej odpowiedzi w temacie, zaleca się użyć funkcji "Najlepsza odpowiedź" sugerując tym samym jego rozwiązanie i zamknięcie.