Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Blog prawie (gry)walny

[Saga Gothic - Bezimienny jest wśród nas]

[Saga Gothic - Bezimienny jest wśród nas]
Zdjęcie
Gdy na początku XXI wieku powstawał Gothic, gry RPG nie były tak popularne jak dzisiaj. Produkcje te dopiero nabierały rozpędu, dlatego wielu graczy nie wiedziało, co to w ogóle jest Role Playing Game. Wraz z premierą Gothica wszystko się zmieniło. Gra rozpoczęła światową fascynację grami RPG. Kto wie, gdyby nie Gothic, może do tej pory mało słyszelibyśmy o przygodówkach. Ktoś może się nie zgodzić z tym twierdzeniem - ma do tego całkowite prawo. Jednakże według mnie saga Gothic to jeden z prekursorów rozwoju RPGów w takiej postaci, jaką dzisiaj znamy.
Czytaj wpis »

[Fenomen The Sims - dlaczego gra w życie została hitem gamingu?]

[Fenomen The Sims - dlaczego gra w życie została hitem gamingu?]
Zdjęcie
Simsy początkowo miały być... symulatorem dla architektów. Ciekawe, co? Gra popularna wśród setek milionów graczy na całym świecie była po prostu "aplikacją" dla następców Boba Budowniczego - to stwierdzenie brzmi dosyć śmiesznie. Ale to prawda - w istocie Simsy miały dzielnie odwzorowywać ciężkie życie architekta. Jak na czasy, w których powstała gra, była to bardzo realistyczna rozgrywka.
Czytaj wpis »