Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Recenzja miniaturowych osłon przeciwwietrznych firmy Micromuff

Recenzja miniaturowych osłon przeciwwietrznych firmy Micromuff
Z doświadczenia wiem, że czasami najmniejsze i z pozoru banalne produkty potrafią zaskoczyć. Nie inaczej było z zestawem składającym się z... kawałka futerka i samoprzylepnego rzepu który miał za zadanie chronić wbudowane w aparat mikrofony przed wiatrem. Mowa tu bowiem o produktach brytyjskiej firmy Micromuff, która posiada w swojej ofercie kilka rodzajów osłon przeciwwietrznych dedykowanych do współpracy z różnymi urządzeniami. Poczynając od kamer i aparatów, na zewnętrznych rejestratorach takich jak ZOOM H1 kończąć. Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądają, ile kosztują i jak funkcjonują micromuffy to zapraszam do obejrzenia mojej krótkiej recenzji tego produktu.

Załączona grafika
Testy
Test tłumienia
Zdolności tłumienia osłon przeciwwietrznych firmy Micromuff przetestowałem z pomocą suszarki. Dzięki niej doprowadziłem wbudowane w aparat mikrofony do przesteru na pierwszej prędkości podmuchu, co było próbą kontrolną. Następnie zakładałem i zdejmowałem mufę przeprowadzając w ten sposób testy na pierwszej i drugiej prędkości, których wyniki zostały zawarte w krótkim filmie.

Załączona grafika
Test transparentności akustycznej
Test transparentności akustycznej osłon przeciwwietrznych firmy Micromuff przeprowadziłem dwukrotnie nagrywając ten sam utwór w identycznych warunkach przy zachowaniu wcześniejszych, manualnych nastaw. Jedyną zmienną w tym teście była mufa, która podczas jednej próby była założona, a podczas drugiej zdjęta. Uzyskany w ten sposób materiał poddałem analizie częstotliwościowej, dzięki której uzyskałem dwa wykresy. Wykresy te po nałożeniu na siebie ukazują niewielkie, w moim odczuciu niesłyszalne różnice w zakresie rejestrowanych częstotliwości przez aparat z zamontowaną osłoną względem urządzenia bez windjammer'a. Fakt ten sprawia, iż według mnie można powiedzieć że recenzowana osłona jest transparentna akustycznie.

Załączona grafika
Załączona grafika
Podsumowanie
Tak jak powiedziałem we wstępie ten niewielki kawałek futerka zaskoczył mnie bardziej, aniżeli się tego spodziewałem. Produkt ten jest dobrze wykonany, a jego aplikacja jest bajecznie prosta. Nawet jeżeli ręka się nam obsunie i źle nakleimy rzep na nasze urządzenie, to bez żadnego problemu rzep ten odkleimy i przykleimy ponownie bez pozostawienia jakichkolwiek śladów kleju. Jedyną rzeczą która nie podoba mi się w tym gadżecie jest cena, która w moim mniemaniu jest trochę zbyt wysoka. Poza tym nie mam uwag i mogę szczerze polecić ten produkt zarówno osobom posiadającym urządzenia bez możliwości podpięcia zewnętrznego mikrofonu, jak i filmowcom którzy mogą oszczędzić sobie problemów z synchronizacją dźwięku nagranego w dwóch systemach, gdzie mikrofon wbudowany np. w lustrzankę służy za ścieżkę "śmieciową".

Osłony przeciwwietrzne Micromuff

Plusy:
Załączona grafika Dobra wydajność
Załączona grafika Obojętne akustycznie
Załączona grafika Łatwe w montażu
Załączona grafika Po oderwaniu rzep nie pozostawia kleju
Załączona grafika Możliwość zdemontowania gdy chcemy np. użyć flash'a
Minusy:
Załączona grafika Cena

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu:
70zł


Dziękuję firmie Micromuff za dostarczenie sprzętu do testów


Załączona grafika
Recenzja mikrofonu nakamerowego RODE VideoMic GO
Recenzja akumulatorków Manta MG11 z możliwością ładowania z USB
Recenzja kamery sportowej Goclever DVR Extreme Gold


  • 6

* * * * - 6 głosów


Bardzo fajny wpis. Przeczytałem z zaciekawieniem :)

    • 0

Informacje

Rejestracja
14 kwi 2011
Ostatnia wizyta
14 lip 2019 15:14 (offline)
Tytuł
Bywalec
Urodziny
29.4.1997
Reputacja
77 pkt.

Przeszukaj mój blog

Sierpień 2020

N P W Ś C P S
      1
2345678
91011 12 131415
16171819202122
23242526272829
3031