Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Jak ograniczyć liczbę niechcianych wiadomości?

Jak ograniczyć liczbę niechcianych wiadomości?
Cześć,

Niemal każdy serwis internetowy w zamian za udostępnienie jakiejś informacji, żąda od nas podania adresu e-mail. Baza adresów zebrana przez właścicieli takich stron jest często wykorzystywana do wysyłki reklam, które powszechnie nazywa się spamem. Jako osoba, która aktywnie korzysta z Internetu po pewnym czasie męczyło mnie ciągłe usuwanie wiadomości-reklam. W dzisiejszym wpisie opiszę kilka sposobów na ograniczenie ilości spamu.

Tymczasowe maile
Skrzynka jest tworzona wraz z wejściem na stronę. W zależności od strony, adres może być losowy lub ustalony przez użytkownika. Każdy adres ma określony "czas życia" - od kilku minut do wieczności.

Koszmail.pl

Załączona grafika


Zalety: Polska strona, dostęp do skrzynki przez adres (np. benchmark.koszmail.pl = dostęp do skrzynki benchmark@koszmail.pl) lub kanał RSS (np. http://koszmail.pl/k...p?box=benchmark wyświetla wiadomości dla adresu benchmark@koszmail.pl).
Wady: Każdy, kto zna naszą nazwę skrzynki, ma dostęp do naszych wiadomości, tylko jedna domena do wyboru.

NiePodam.plZałączona grafika


Zalety: Polska strona, dostęp do skrzynki przez adres (np. benchmark.niepodam.pl = wyświetla wiadomości dla adresu benchmark@niepodam.pl), 3 dostępne aliasy (niepodam.pl, nie-podam.pl, podam.pl).
Wady: Na stronie głównej podane są linki do najpopularniejszych aliasów, każdy, kto zna naszą nazwę skrzynki, ma dostęp do naszych wiadomości.

Podobne strony:
migmail.pl
trashbox.pl
tymczasowy.com
10minutemail.com
guerrillamail.com
instantemailaddress.com
temp-mail.org
getairmail.com
mailinator.com
yopmail.com
tempsky.com
mailcatch.com

BugMeNot, czyli baza z kontamiZałączona grafika


Zasada działania serwisu BugMeNot.com jest bardzo prosta, wpisujemy nazwę strony w polu wyszukiwania i otrzymujemy listę loginów i haseł. Większość kont nie działa, ale czasami można trafić na działające konto. Dodawania haseł do kont w usługach monopolistów (Microsoft, Google, Facebook itp.) jest zablokowane.

Drugie konto pocztowe

Kolejnym rozwiązaniem zmniejszającym ilość spamu jest założenie drugiego konta pocztowego, którego będziemy używać do wszelkich rejestracji. Metoda jest podobna do pierwszej, ale nikt postronny nie podejrzy naszych e-maili.

Niektóre skrzynki pocztowe (np. GMail) oferują pobieranie wiadomości z innych kont za pomocą protokołu POP3. Poczta O2 ma podobne rozwiązanie - możemy ustawić przekazywanie maili na dowolną inną skrzynkę.

Załączona grafika


Podsumowanie

Podałem 3 sposoby ochrony przed spamem, które osobiście stosuję i sprawdzają się one bardzo dobrze. Czy Wy znacie/stosujecie jeszcze jakieś inne metody ochrony przed spamem?
I to by było na tyle,
Jarek
  • 5

* * * * * 2 głosów


Must be thanks for the nice article here getting the free online euchre games it is the great fun hurry join it for more fun.

    • 0