Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

IRIScan Mouse Executive 2 – test myszy ze skanerem

IRIScan Mouse Executive 2 – test myszy ze skanerem

Jeżeli chcielibyście się pozbyć dużego skanera ze swojego biurka, robiąc przy tym więcej miejsca wolnego to propozycja od firmy I.R.I.S. jest właśnie dla Was. IRIScan Mouse Executive 2, bo to właśnie o niej mowa, to niepozorna myszka komputerowa o klasycznym wyglądzie, mieszcząca w sobie małej wielkości skaner. Trafiła właśnie do mnie dla potrzeb testowych. Zapraszam do recenzji oraz wyrażenia swojej opinii na jej temat w komentarzu.

 

 

 

 

 

 

IRIScan Mouse Executive 2...

 

Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika

 

Otrzymujemy w biało-zielonym (morska zieleń), kartonowym opakowaniu. Producent umieścił na nim specyfikację techniczną, kilka zdjęć produktu, krótką instrukcję użytkowania oraz dane o kompatybilności myszki.
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika

 

Wraz z produktem znajdziemy wewnątrz czarny futerał, dedykowaną podkładkę, z przezroczystą powierzchnią pod którą wkładamy skanowany dokument lub zdjęcie, instrukcję obsługi i dokumentację odsyłającą nas do strony z oprogramowaniem i sterownikami potrzebnymi do użytkowania gryzonia. Gwarancja urządzenia wynosi 24 miesiące.
IRIScan Mouse Executive 2 został bardzo dobrze wykonany, nie mam się do czego przyczepić. Wszystkie plastiki są wysokiej jakosći i dobrze dopasowane, koloru biało-zielonego morskiego – taki sam, jak opakowania. Swoim wyglądem oraz dźwiękiem kliknięcia przycisków przypomina klasyczną myszkę. Produkt nadaje się do prac biurowych i do tego został stworzony. Nie polecam stosować jej do grania.

 

Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika

 

Biały scroll lub zwany potocznie rolką jest dobrze wykonany. Nie ślizga się, ani nie przeskakuje. Dodatkowo może służyć jako kolejny przycisk.
Po lewej stronie umieszczono przycisk SCAN, służy do uruchomienia funkcji skanowania.
Myszka ma wymiary 36 x 61 x 11 mm (wysokość x szerokość x głębokość) i wagę 110 g.
Przechodząc na spód widać sensor laserowy – rozdzielczości 1200 DPI i tuż obok skaner o rozdzielczości skanowania 300 DPI. Maksymalny format dokumentu, jaki można zeskanować to A4 (wg producenta), ale poradzi sobie również z A3. Myszkę podłączymy do komputera za pomocą przewodu USB 2.0. Z myszki mogą korzystać zarówno osoby leworęczne, jak i praworęczne.

 

 

OPROGRAMOWANIE I SKANOWANIE

 

Program pobieramy ze strony podanej na jednym z dokumentów z opakowania.
Przechodzimy do zakładki SUPPORT&DOWNLOAD (1) i tam klikamy na DOWNLOAD SOFTWARE (2).
Załączona grafika

 

Następnie musimy podać nasze dane, chyba, że jesteśmy zarejestrowani (3).
Załączona grafika

 

Później jesteśmy odesłani na stronę z produktami producenta (4), gdzie wybieramy ten, który nas interesuje IRIScan Mouse Executive 2 (5).
Załączona grafika

 

Dopiero po przejściu długiej drogi jesteśmy na odpowiedniej stronie, gdzie możemy pobrać program (6). Dostępny jest na system Windows (7, 8, 10) oraz na MAC OS X (10, 11 i wyższe).
Załączona grafika

 

Po pobraniu i zainstalowaniu ukazuje nam się aplikacja IRIScan Mouse, za pomocą której będziemy mogli zeskanować i edytować nasz dokument. Po naciśnięciu przycisku SCAN rozpoczynamy skanowanie. Czasem może wyskoczyć błąd, że program nie może użyć opcji skanowania itp. Należy wtedy wejść w Start, Ustawienia (jeżeli to system Windows 10), później Prywatność, Kamera. W ustawieniach Kamery musimy zaznaczyć: Zezwól aplikacjom na dostęp do Twojej kamery.

 

Wracając do skanowania. Skanowanie kończymy również za pomocą przycisku SCAN. Po zeskanowaniu dokumentu ukazuje nam się okno widoczne na zdjęciu poniżej.

 

Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika

 

Jak widać mamy kilka opcji edycji dokumentu: Odcień, Nasycenie, Kontrast, Tło, Obróć, czy Gumka oraz możemy zaznaczyć interesujący nas fragment skanu. Gotowy dokument możemy zapisać w kilku formatach: JPG/DOC/PDF/TXT/XLS.
Do testu wykorzystałem instrukcję obsługi myszki oraz dedykowaną podkładkę. Skanując należy wolno przesuwać myszkę. Skaner poradził sobie bardzo dobrze. Obraz wyszedł wyraźny. Nie powstały powtórzenia, tekst był czytelny. Warto też wspomnieć o aplikacji, która jest łatwa i prosta w obsłudze. Moim zdaniem, każdy sobie z nią poradzi.

 

 

PODSUMOWANIE

 

Załączona grafika

 

IRIScan Mouse Executive 2 na pewno dobrze sprawdzi się w każdym biurze. Dlaczego? Myszka zajmuje mało miejsca na biurku. Służyć może nam jako skaner lub jako zwykła mysz komputerowa. Często może nas uratować z podbramkowych sytuacji lub, gdy nie chce nam się iść do większego skanera. Poradzi sobie z dużymi formatami A4 i A3. Skanuje dokumenty w dobrej jakości 300 DPI. Zapewne zainteresuje również studentów. Myszka jest lekka, waży110g i zmieści się do każdego plecaka lub torebki (36 x 61 x 11 mm). Swoim wykonaniem również nie grzeszy. Wszystkie elementy zostały dobrze spasowane. Scroll działa płynnie. Ogólnie myszka radzi sobie świetnie.
Z pełnym uznaniem mogę polecić IRIScan Mouse Executive 2. Myszka obecnie kosztuje 336zł (cena producenta). Ceny aktualne można sprawdzić tutaj.

 

Zalety:

  • ciekawy design
  • dobra jakość wykonania
  • skaner obsługuje dokumenty do A3
  • program łatwy w obsłudze

 

Wady:

  • wysoka cena


  • 0

- - - - -