Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

DIABLO X-PLAYER – mroczny fotel dla graczy

DIABLO X-PLAYER – mroczny fotel dla graczy

Dzięki polskiej firmie Domator24 miałem okazję bliżej przyjrzeć się fotelom marki Diablo Chair. Ten nietuzinkowy producent w swojej ofercie posiada kilka, w różnej kolorystyce, mrocznych foteli gamingowych. Gwiazdorskim produktem dzisiejszej recenzji został model X-Player.

 

 

KILKA SŁÓW O FIRMIE DOMATOR24...

Załączona grafika
To polski producent i importer wysokiej jakości szaf metalowych marki Jan Nowak oraz foteli Diablo. Rodzinna firma z tradycjami, która w biznesie działa już od 2002 roku. Firma działa zarówno w Polsce, Europie jak i na całym świecie.
Źródło: domator24.com/o-domator24

 

 

DANE TECHNICZNE
Kolor: czarny, biały
Materiał: skóra syntetyczna
Model: X-Player
Wymiary:

 • przeznaczony dla osób o wzroście 145-200 cm i wadze 120 kg
 • wysokość siedziska: 47 cm -54 cm
 • wysokość oparcia: 81 cm
 • wymiary siedziska: 53 cm x 53 cm
Załączona grafika

 

 

KOMPLET
Produkt znajdował się w dużym, kartonowym pudełku, o wymiarach 65,5 cm x 35,5 cm x 83 cm (wys. x szer. x dł.). Całość ważyła ok. 24kg.
Załączona grafika

 

Każdą część (element) fotela umieszczono w osobno w foliowym opakowaniu. W zestawie znajdują się:

 • poduszki pod szyję i odcinek lędźwiowy,
 • mechanizm odchylania (system Tilt),
 • kółka,
 • zestaw śrub i kluczyk imbusowy,
 • siłownik,
 • osłona na siłownik,
 • osłony plastikowe,
 • oparcie,
 • siedzisko,
 • podłokietniki,
 • instrukcja
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika

 

 

Montaż
W zestawie znajdziemy instrukcję w języku angielskim, która dokładnie ukazuje sposób montażu, kluczyk uniwersalny oraz wszystkie potrzebne śrubki.
Fotel otrzymałem w kolorze czarno-białym, ale występuje on także w kolorze:

 

czarno-niebieskim
Załączona grafika

 

czarno-czerwonym
Załączona grafika

 

czarno-zielonym
Załączona grafika

 

Podczas montażu spostrzegłem, że jeden z plastików znajdujący się po prawej stronie (przy dźwigni od regulacji oparcia) nie został dobrze spasowany - odczuwalny lekki luz. Na szczęście nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu.
Załączona grafika

 

Cały proces montażu fotela nie jest trudny. Mnie zajął około 40 minut.

 

 

BUDOWA I UŻYTKOWANIE
X-Player moim zdaniem prezentuje się bardzo stylowo. Siedzisko oraz oparcie wypełniono gąbką i pokryto je dobrej jakości skórą ekologiczną.
Jak wiadomo eko-skóra nie przepuszcza powietrza, więc latem możemy czuć dyskomfort związany z nadmiernym poceniem się.
Nie zapominajmy, także że skóra ma pewną zaletę, w porównaniu do poszewki materiałowej jest mniej podatna na zabrudzenia i łatwiejsza do wyczyszczenia.

 

Załączona grafika
Załączona grafika
Załączona grafika
Największym plusem tego fotela jest szeroki zakres regulacji. Możemy ustawić poziom siedziska, wysokość podłokietników oraz pochylenie oparcia – od 90st. do maksymalnie 180st.

 

Załączona grafika
Zapomniałbym dodać, że mamy możliwość ściągnięcia poszycia z oparcia oraz z poduszek – wystarczy odsunąć suwak. Nie wiem, dlaczego producent nie zastosował tego rozwiązania również dla siedziska.

 

Załączona grafika
Na zagłówku znajduje się wyhaftowane z białej nici logo oraz nazwa producenta.
Załączona grafika
Tak samo zobaczymy je z tyłu fotela, lecz haft wykonano z szarej nici.

 

Załączona grafika
Załączona grafika
Oparcie, siedzisko oraz pozostałe elementy fotela przeszyto białą nicią, co moim zdaniem ciekawie komponuję się zresztą, ale to tylko moja opinia.

 

Załączona grafika
Obszycie na spodzie siedziska wykończono zszywkami tapicerskimi. Nie zostało to wykonane zbyt schludnie, ale na pewno solidnie.

 

Załączona grafika
Widoczne otwory umiejscowione w górnej części oparcia, nie tylko są ozdobą fotela, ale także miejscem przez które przechodzą gumowe pasy mocujące poduszkę lędźwiową, która znajduje się w zestawie.
Załączona grafika
Pasy zapinamy z tyłu fotela za pomocą „zatrzasków”. Wysokość „poduchy” lędźwiowej regulujemy przesuwając ją do góry lub na dół. Z początku nie mogłem się do niej przyzwyczaić, ale po dwutygodniowym użytkowaniu już jej nie odczuwałem.
Druga z poduszek została umiejscowiona w górnej części oparcia. Odpowiada ona za odciążenie naszego karku.

 

Załączona grafika
Obok siedziska znajdują się dwie dźwignie – jedna służy (do wspomnianego wcześniej w tekście) przechyłu oparcia a druga do zmiany wysokości fotela.
X-player posiada funkcję bujania, którą regulujemy za pomocą pokrętła (widocznego na zdjęciu) umieszczonego obok podnośnika. Po regulacji wystarczy tylko odblokować dźwignią (do regulacji wysokości), przesuwając ją w prawo (na zewnątrz) i możemy „bujać się” do woli.

 

Załączona grafika
Zastosowano tutaj siłownik gazowy klasy trzeciej, dzięki czemu fotel może utrzymać „osobę” o wadze do 120 kg.

 

Załączona grafika
Załączona grafika
Cały fotel stabilizuje solidna i ciężka podstawa – ważąca 2,4 kg. Została ona wykonana z metalu i wykończona czarnym lakierem.

 

Załączona grafika
W komplecie znajduje się pięć standardowych kółek o średnicy 5 cm. Wykonano je z kauczuku syntetycznego. Fotel płynnie przejeżdżał po dywanie w pokoju, jak również po panelach, nie miałem żadnych problemów z kółkami.

 

 

PODSUMOWANIE

X-Player to bez wątpienia udana konstrukcja. Wykonany jest starannie, nie mam również zastrzeżeń co do wygody. Co mi się jeszcze w nim spodobało? To na pewno jego „sportowy” design, który przypadł mi do gustu oraz jego funkcjonalność. Fotel posiada, także mechanizm Tilt, dzięki któremu mamy możliwość pochylenia fotela do 180 stopni oraz ustawienia funkcji bujania. Dodatkowo producent zadbał o wygodę dodając możliwość regulacji wysokości podłokietników – mnie przydała przy wsuwaniu fotela pod biurko. W komplecie z fotelem znajdziemy dwie poduchy odpowiadające za odciążenie karku i odcinka lędźwiowego.
Należałoby wspomnieć, także o wadach. Producent zastosował tu eko-skórę, w której brak elementów oddychających – ale odpracował to, produkując model X-Fighter, w którym zastosowano to rozwiązanie. Co jeszcze można by dodać ? To na pewno niewielkie spasowanie jednego z plastików, które nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu.
Podsumowując fotel nie jest idealny, ale bardzo bardzo wygodny. Jego obecna cena fotela (na Domator24) wynosi 697 zł.

 

Ode mnie Diablo X-Player otrzymuje ocenę:

Załączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Duże podziękowania należą się firmie Domator24 za podarowanie fotela Diablo X-Player

Załączona grafika


 • 1

- - - - -