Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Przydatne akcesoria dla urządzeń mobilnych - Kingston MobileLite Wireless G2 & SDCA10/32GB

Przydatne akcesoria dla urządzeń mobilnych - Kingston MobileLite Wireless G2 & SDCA10/32GB
W poszukiwaniu ciekawych akcesoriów dla urządzeń mobilnych natrafiłem na interesujący produkt w ofercie marki Kingston. Zgodnie z opisem producenta jest to nie tylko ciekawie prezentujący się, ale i użytkowy kompan urządzeń takich jak smarftony.

MobileLite Wireless G2, bo o nim mowa, to urządzenie zastępujące standardowe kable USB On-The-Go, oprócz tego urządzenie posiada kilka innych, ciekawych funkcji, które postaram się zaprezentować w tej publikacji.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym urządzeniem, a tym samym do przeczytania dalszej części.

Kingston MobileLite Wireless G2

MobileLite Wireless G2 to bardzo ciekawe urządzenie poprawiające komfort korzystania z urządzeń mobilnych – smartfonów czy tabletów. Urządzenie może pracować jako punkt dostępowy do Internetu, może służyć jako czytnik kart pamięci, czy jako power bank.

Załączona grafika


Produkt sprzedawany jest w niewielkim opakowaniu, wewnątrz którego znajdziemy urządzenie wraz z kablem USB.

Załączona grafika


Po wyjęciu MobileLite Wireless G2 widać obrazkową instrukcję.

Załączona grafika


Obsługa urządzenia jest banalna – gdy chcemy skorzystać z opcji ładowania telefonu po prostu krótko naciskamy na przycisk power urządzenia. W razie, gdy chcemy skorzystać z MobileLite’a np. jako czytnika kart pamięci czy pamięci USB dla naszego telefonu, należy ściągnąć (z marketu Google Play) prostą i przejrzystą aplikację Kingston MobileLite i połączyć się z urządzeniem za pomocą Wi-Fi.

Załączona grafika


Aplikacja podzielona jest na 3 zakładki prezentujące dane podpięte do jednego z dwóch gniazd (osobno dla USB i czytnika kart SD) oraz pamięci telefonu (zakładka offline).

Załączona grafika


Kingston oprócz wspominanej aplikacji mobilnej dla systemu Android (od wersji 4.0) wydał odpowiednie aplikacje dla iOS-a (7+) oraz Amazon Kindle Fire OS.

Załączona grafika


Producent do zestawu dołącza krótki kabelek (około 50 cm długości) USB, którego możemy użyć do podłączenia do komputera lub adaptera ładowarki w celu naładowania wbudowanego akumulatora. Podłączając go do PC-ta, MobileLite Wireless G2 może służyć jako czytnik kart pamięci SD (ew. microSD z adapterem) podłączany na USB (przy czym transfery będą ograniczone do wersji 2.0 USB).

Załączona grafika


MobileLite Wireless G2 posiada wbudowaną baterię o pojemności aż 4640 mAh (3,8 V), czyli w praktyce taka pojemność może zapewnić nawet dwukrotne ładowanie telefonu.

Załączona grafika


Zastosowanie tak pojemnej baterii jest o tyle rozsądne, że urządzenie ma przecież nie tylko zaopatrzyć nas w prąd dla urządzenia, ale i zapewnić komunikację z pendrivem czy siecią Wi-Fi.

Załączona grafika


Możliwość korzystania niemalże od razu z różnych kart pamięci czy pamięci USB jest czymś, co docenią użytkownicy, jest to coś co faktycznie poprawia komfort użytkowania mojego telefonu.

Załączona grafika


Urządzenie wspiera następujące systemy plików: FAT, FAT32, NTFS, exFAT. Maksymalna ilość równocześnie podłączonych urządzeń to 8, czyli aż za dużo.

Załączona grafika


Z MobileLite Wireless G2 korzystam wraz z kartą pamięci SDCA10/32GB. Jest to karta, której klasa oznaczona jest jako: Class 10 UHS-I.

Załączona grafika


Szybkość odczytu i zapisu według producenta wynosi kolejno 90 i 45 MB/s. Wartości te potwierdziła aplikacja Crytstal Disk Mark – 91,5 MB/s odczyt i 44 MB/s zapis. W praktycznym teście kopiowania 800 MB pliku AVI okazało się, że wartość ta wynosiła około 35 MB/s, więc całkiem nieźle.

Podsumowanie i ocena

MobileLite Wireless G2 oceniam jako „Super produkt 5/5” ze względu na ilość funkcji oraz rozsądną cenę.

Załączona grafika


Oprócz funkcji powerbanku, z urządzenia możemy skorzystać jako mobilnego routera Wi-Fi (hotspot), może także posłużyć do przekazywanie Internetu (mostek) oraz bezprzewodowego czytnik kart czy pamięci USB. Oprócz tego urządzenie może posłużyć jako czytnik kart na USB do komputera.

Załączona grafika


Całość wykonana jest z odpowiedniej jakości materiałów oraz prezentuje się okazale. Polecam ten produkt zwłaszcza osobom podróżującym – dodatkowe dwa ładowania zawsze mogą się przydać.

Kingston MobileLite Wireless G2

MLWG2

Dołączona grafika

Cena w dniu publikacji: około 160 zł
Link do strony produktu: klik.


Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej recenzji.


Załączona grafika


Corsair Flash Voyager GTX - pamięć USB warta uwagi


Silent Base 800 & Fortress FT05, czyli ciekawe obudowy dla entuzjastów


PC Audio - ciekawy sprzęt marek Kingston i SilverStone


  • 1

* * * * * 1 głosów