Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

SilverStone ARM22SC - gdy standardowa stopa monitora to za mało

SilverStone ARM22SC - gdy standardowa stopa monitora to za mało
Korzystanie z kilku monitorów jednocześnie sprawdza się nie tylko z grami, ale i w pracy czy nauce. Od kiedy sam zacząłem pracować na konfiguracji wyposażonej w dwa monitory o rozdzielczości FHD (1920 x 1080 pikseli) zauważyłem wiele pozytywnych cech takiego rozwiązania. Praca w takim układzie stała się po prostu przyjemniejsza i chyba też efektywniejsza.

Dwa monitory wymagają jednak sporo miejsca na biurku i o tym należy pamiętać. Po jakimś czasie szczęśliwego użytkowania monitorów z oryginalnymi stopami zacząłem poszukiwać rozwiązania pozwalającego na uporządkowanie stanowiska pracy.

Załączona grafika


Wśród produktów marki SilverStone znalazłem specjalne ramienia na monitory, które spełniły moje oczekiwania pod względem funkcjonalnym tj. możliwość ukrycia kabli w przygotowanych do tego tunelach oraz możliwość szerokiej regulacji położenia i obrotu monitorów.

Ze względu na posiadanie dwóch monitorów zdecydowałem się na model ARM22SC. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym produktem i moimi odczuciami na temat samego produktu jak i jego użytkowania.

SilverStone ARM22SC

SilverStone ARM22SC sprzedawany jest w trzech wariantach różniących się sposobem montażu. Najpopularniejszy jest ten, który wybrałem, czyli model przykręcany do krawędzi biurka. Pozostałe dwa sposoby montażu to zamocowanie do ściany lub przykręcenie do blatu.

Załączona grafika


Ze względów praktycznych model mocowany na krawędzi biurka jest chyba najlepszy. Nie potrzebujemy niszczyć ściany czy blatu, a w razie chęci przesunięcia go odrobinę w lewo czy prawo nie będzie większych problemów.

Załączona grafika


Osoby zainteresowane takim ramieniem dla jednego monitora mogą wybrać w ofercie marki SilverStone także wersję kolorystyczną – czarną lub srebrną. Model na dwa monitory sprzedawany jest tylko w wersji srebrnej.

Podstawowe dane techniczne:
 • Waga: 5,7 kg
 • Wymiary: 1000 x 497 x 619 mm
 • Kolor: Srebrny
 • Materiał wykonania: Stal/Aluminium/Plastik
 • Obrót: od +90 do -20 °
 • Pivot: 360 °
 • Obciążenie: od 2 do 10 kg na 1 ramię
 • Obsługiwana przekątna monitora: do 24 cali
 • Minimalny odstęp od ściany: 97 mm
 • Obsługiwane VESA: 100 x 100 oraz 75 x 75 mm
Ramię sprzedawane jest w całkiem sporym opakowaniu, wewnątrz którego wszystko jest bezpiecznie ułożone.

Załączona grafika


Waga całości jest znaczna (ok. 6 kg), ale montaż nie sprawia większych problemów, ponieważ został podzielony na kilka etapów.

Załączona grafika


Montaż rozpoczynamy od skręcenia stalowej stopy i przytwierdzenia jej do krawędzi blatu.

Załączona grafika


Przykręcone do blatu mocowanie trzyma solidnie i jest odpowiednio zabezpieczone – nie porysuje powierzchni blatu.

Załączona grafika


Do zamocowanej stopy wkręcamy rurkę, na której następnie będą umieszczane pozostałe części m.in. plastikowe mocowanie dla przewodów.

Załączona grafika


Cały proces montażu został świetnie przedstawiony w instrukcji za pomocą obrazków i pomimo tego, że nie jest opisany po polsku, to powinien być łatwy do zrozumienia.

Załączona grafika


Każde ramię posiada aluminiową obudowę wraz z plastikowym spodem umożliwiającym ukrycie kabli.

Załączona grafika


Do zestawu dołączone są wszystkie potrzebne narzędzia, dzięki czemu nie musimy się głowić czy posiadamy takowe.

W razie posiadania lżejszego monitora konieczne będzie poluzowanie sprężyny – za pomocą jednej śrubki. Dzięki temu możliwe będzie ustawienie pożądanej wysokości monitora.

Załączona grafika


Ramię działa tak jak należy. Monitory nie przemieszczają się same (w sensie np. opadania), a pivot działa bardzo dobrze. Co równie istotne, możliwości ustawienia monitorów są bardzo duże – większe niż na standardowych stopach, do tego nie trzeba przesuwać stopy tylko ustawiamy samo ramię, a najczęściej monitor. Dodatkowym atutem jest możliwości ukrycia przewodów, która została dobrze przemyślana.

Załączona grafika


Jedynym minusem może być dla niektórych przykręcana na 4 śrubki osłona poprzecznego elementu ramienia dla przewodów. Dla elementu, który trzyma bezpośrednio monitor jest ona montowana na zatrzaski.

Wydaje mi się jednak, że takie rozwiązanie ma sens – solidne mocowanie przewodów w pierwszej części. Dlaczego? Ponieważ jeśli obie osłony byłyby na zatrzaski mogłyby ulec uszkodzeniu, a tak w razie przypadkowego pociągnięcia kabli nic złego się nie dzieje.

Podsumowanie i ocena

SilverStone ARM22SC to bardzo dobry produkt, który poprawił mi komfort użytkowania równocześnie dwóch monitorów. Jeden z monitorów, a dokładniej jego stopa oferowała zbyt słabe możliwości dostosowania wysokości, dodatkowo dwie stopy potrzebowały sporo miejsca na blacie. Dzięki ARM22SC blat może wyglądać estetyczniej, a co istotne monitory można dostosować bez problemów do własnych upodobań.

Załączona grafika


Jedynym minusem w przypadku tego produktu jest jego wysoka cena – bliska cenie nowego monitora. Mimo to uważam, że ta cena jest uzasadniona poprzez m.in. wysoką jakość wykonania, oferowane możliwości, zastosowane materiały oraz wygląd urządzenia.

Załączona grafika


Finalnie SilverStone ARM22SC oceniam jako „Super produkt 5/5”, przy czym należy pamiętać, że jest to specyficzny produkt, skierowany dla danej grupy osób.

SilverStone ARM22SC

SST-ARM22SC

Dołączona grafika

Cena w dniu publikacji: około 580 zł
Link do strony produktu: klik.


Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej recenzji.


Załączona grafika


PC Audio - ciekawy sprzęt marek Kingston i SilverStone


Corsair Gaming K70 RGB, czyli mechaniczna klawiatura
dla wymagających graczy i nie tylko


SilverStone Nightjar & be quiet! Straight Power 10, czyli test dwóch
interesujących zasilaczy


 • 6

* * * * * 3 głosów


Cena zaporowa, jednak gdyby zestaw spisywał się w 100%, może rozważę jego zakup. Miałbym dlatego pytanie do autora. Czy za pomocą tych uchwytów można przeprowadzić takie zmiany ustawień:

- zmienić wysokość monitorów, ale żeby zmianie nie uległy żadne inne ustawienia typu kąt ich nachylenia i ustawienia, odległość od oczu itd.

- przybliżyć lub oddalić monitory, ale żeby zmianie nie uległy żadne inne ustawienia typu kąt ich nachylenia i ustawienia, wysokość itd.

Ze zdjęć trudno to wywnioskować, bo nie wiadomo co dokładnie jak się obraca.

  • 0

Nie ma problemu z tymi zmianami co pisałeś - przynajmniej ja nie doświadczyłem takich ograniczeń. Jeśli chcesz oddalić monitory to musisz posiadać z tyłu miejsce (żeby ramienia mogły skierować się do tyłu - stojak nie może być przy samej ścianie).

Dla mojego blatu i zastosowań jest to idealny produkt :)

  • 1

Jakie masz wymiary biurka (chodzi oczywiście tylko o głębokość)? oraz środek ekranów ile jest od przedniej krawędzi biurka?

  • 0

Blat: 80 cm

Odległość monitora od krawędzi od 60 do 30 cm

  • 1