Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Recenzja urządzenia do monitoringu dziecka i nie tylko - TRENDnet TV-IP743SIC

Recenzja urządzenia do monitoringu dziecka i nie tylko - TRENDnet TV-IP743SIC
Amerykańska firma TRENDnet ma w swojej ofercie przeróżne urządzenia sieciowe – routery, switche, access pointy, powerline’y a także kamery IP. Wśród tego szerokiego portfolio znalazła się miniaturowa kamera do monitoringu dzieci, model TV-IP743SIC. Chociaż sam nie jestem rodzicem, postanowiłem sprawdzić, jak działa to niepozorne urządzenie.

Kamera TRENDnet TV-IP743SIC została zapakowana w pudełko z przezroczystym frontem, dzięki czemu jeszcze przed zakupem możemy dokładnie przyjrzeć się urządzeniu. Samo pudełko jest bardzo kolorowe i jednoznacznie pokazuje do czego przeznaczona jest ta kamera. Całość wygląda bardzo zachęcająco.

Załączona grafika


Załączona grafika


W pudełku oprócz kamery znajdziemy zasilacz, drukowaną instrukcję obsługi (brakuje języka polskiego), dwie ulotki informacyjne, płytę CD z oprogramowaniem, naklejkę z adresem wraz z loginem i hasłem do usługi TRENDnet Cloud, a także 2 kołki montażowe i 2 kawałki dwustronnej taśmy.

Załączona grafika


Kamera jest wykonana w całości z białego plastiku, z tyłu i po bokach matowego, a na froncie błyszczącego. Obiektyw umieszczony jest po środku zielonego okręgu, a front urządzenia jest otoczony szarą obwódką. Kamera przypomina wyglądem dziecięcą zabawkę, co jest w tym wypadku wielką zaletą – idealnie ‘wtopi’ się ona w otoczenie dziecięcego pokoju zabaw.


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


TRENDnet TV-IP743SIC jest wyposażona w ruchomą nóżkę, która ułatwia ustawienie kamery w pożądanej pozycji po zamontowaniu w pozycji pionowej i poziomej.

Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Na froncie urządzenia znajduje się obiektyw, czujnik ruchu, dioda IR LED, mikrofon i diody informujące o aktualnym stanie urządzenia. Z tyłu producent zdecydował się umieścić złącze zasilania oraz głośnik. Lewy bok jest pozbawiony jakichkolwiek elementów, natomiast na prawym znalazł się przycisk RESET. Na górze znajduje się kolejny głośnik oraz przycisk WPS służący do szybkiego łączenia się z siecią Wi-Fi, a na spodzie ostatni z głośników i mocowanie nóżki.

Załączona grafika


Załączona grafika


Proces instalacji i konfiguracji kamery został sprowadzony do minimum. Na dołączonej do urządzenia płycie CD znajduje się video instrukcja pokazująca wszystkie etapy instalacji krok po kroku. Dodatkowe materiały można odnaleźć na stronie internetowej producenta, dlatego nawet mimo braku polskiego języka w menu i w instrukcji nawet laik nie będzie miał problemu ze skonfigurowaniem tego urządzenia.

Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Kamera TRENDnet TV-IP743SIC działa w sieci lokalnej (po połączeniu z routerem i korzystaniu z komputera) ale jej główną funkcją jest możliwość podglądu obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Jest to możliwe dzięki usłudze TRENDnet Cloud. Działanie tej usługi opiera się na przypisaniu każdemu urządzeniu unikalnego adresu oraz loginu i hasła, co pozwala na natychmiastowe uzyskanie dostępu do podglądu obrazu z kamery bez konieczności konfiguracji. Dodatkowo producent udostępnił aplikacje na urządzenia mobilne z iOS i Androidem.

Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Kamera pozwala na rejestrowanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Parametry te nie zapewniają oszałamiającej jakości obrazu, ale do podstawowych zastosowań w domu jakość powinna być wystarczająca. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość korzystania z wbudowanej diody LED IR, która oświetla obszar do 5 m.Załączona grafika


Załączona grafikaOprócz tego kamera umożliwia dwukierunkową komunikację głosową dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikom. Pozwala to na pewną interakcję z osobami po drugiej stronie obiektywu, czy też np. uspokoić dziecko, kiedy płacze.
Działanie głośników i mikrofonu nie budzi zastrzeżeń – jakość odtwarzanego dźwięku stoi na wysokim poziomie, a nagrywany dźwięk pozbawiony jest szumów i trzasków.
Ciekawą funkcją jest możliwość odtworzenia kilku zapisanych w pamięci urządzenia melodii, które mogą uspokoić lub zając na chwilę dziecko. Odtwarzanie tych dźwięków można włączyć zdalnie, poprzez aplikacje mobilną.

Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Załączona grafika


Jeżeli chodzi o jakość obrazu – bo przesyłanie obrazu to główna funkcja tej kamery, to niestety nie jest ona najlepsza. Rozdzielczość 640 x 480 pikseli nie powala na kolana, ale z drugiej strony jest to proste urządzenie do monitoringu dziecka. Podstawowa jakość obrazu wystarczy do takiego zastosowania. Ważne, że nagrania są płynne.Podsumowanie
Kamera do monitoringu dziecka, model TRENDnet TV-IP743SIC jest bardzo solidnie wykonana i zawiera kilka funkcji, które rzeczywiście mogą przydać się podczas pilnowania pociechy. Oprócz tego można ją też wykorzystać jako proste urządzenie do monitorowania mieszkania, lub środek komunikacji. Jakość obrazu nie jest najwyższa, ale kamera nadrabia ten brak dodatkowymi funkcjami, takimi jak dwukierunkowa komunikacja głosowa, czy możliwość podglądu obrazu z dowolnego miejsca dzięki usłudze TRENDnet Cloud. Urządzenie kosztuje niecałe 400 zł, co jest w miarę umiarkowaną ceną, a dla rodzica, który ceni sobie wygodę wydana kwota będzie strzałem w dziesiątkę 
  • 1

* * * * * 1 głosów


Dobre do powieszenia nad lodówką w akademiku.

    • 1

Sierpień 2020

N P W Ś C P S
      1
23 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031